„Mūsų valdomo maisto kokybė priklauso nuo to, ką mūsų maistas valgė” – J.Bowden.
Keletas nuostabių minčių iš knygos 150 sveikiausių produktų žemėje
- Taigi, nustojome pirkti greito paruošimo produktus. Dabar perkame kuo mažiau apdorotus, turinčius daug skaidulų ir žemą glikemijos indeksą produktus.
- Pasirodo, kad įprastą baltą cukrų lengva pakeisti jau ir Lietuvos prekybos centruose pasirodžiusia cukranendrių melasa, kurioje gausu vario arba natūraliu nefiltruotu medumi.
- Sužinojome, kad obuolių sultys nė iš tolo neprilygsta patiems obuoliams, – anot autoriaus, net naminės obuolių sultys tik truputį geriau už sodos vandenį.
- Taip pat, kad perdirbtas pienas savo verte negali lygintis su tikruoju, nekaitintu pienu: „natūraliame piene yra taip 71 ir 240% daugiau omega-3 rūgščių negu apdorotame, be to geresnis omega-3 ir omega-6 santykis, nei tradiciniame piene“.
- Kalbant apie mėsą, labai svarbu, jog mėsa, kiaušiniai ir pieno produktai būtų gaunami iš gyvūnų, kuriems neduodama antibiotikų ir augimo hormonų, o natūralus maistas, anot autoriaus, būtų gaunamas nenaudojant daugelio įprastų pesticidų, taip pat trąšų su sintetiniais ingredientais ar srutų bei bioinžinerijos ar jonų radiacijos.
- Terminas „natūralus“ tapo nuvalkiotas ir netekęs prasmės, nes „nuodingosios gebenės ir gazolinas taip pat yra „natūralūs“.
- Dabar etiketė „ekologiškas“ klijuojama ant visko: šokoladinių dribsnių, sodos ir pan. Žodis „natūralus” taip pat praranda savo prasmę, nes ir nafta yra natūrali.
- Knygos autorius pabrėžia, kad „tikras maistas – kuo mažiau apdorotas, turintis gydomųjų maistinių medžiagų, fitochemikalų, fermentų, vitaminų, mineralų, antioksidantų, priešuždegiminių junginių bei naudingų riebalų ir gali padėti sveikam perkopti į devintą dešimtį.“
Atidžiai klausykimės lietuviškų specialistų, kurie iš visos širdies pritaria subalansuotai mitybai, tačiau jų straipsniai teigia, kad „citrina ir česnakas nepadės”. Loginis prieštaravimas yra pačiame turinyje:)
Taigi, skaitykite „150 sveikiausių produktų žemėje” ir būkite sveiki!