Imuniteto korekcija maistinėmis medžiagomis

Kodėl vieni žmonės serga kelių dienų negalavimu ir vėl darbingi, o kiti – karščiuoja, kosti, negaluoja savaitę ir susirgimas dar komplikuojasi į plaučių uždegimą, sinusitą ir pan?

Nuo to kaip tinkamai naudojamės savo paties kūnu, priklauso ar  turėsime tik lengvą peršalimą, kuris praeis per parą,  ar savaitę sirgsime gripu, o tada galuosimės su komplikacijomis.

Tai galingas, pajėgus susitvarkyti be jokių vaistų, mūsų pačių iminitetas! Jeigu norime apsaugoti save ne tik virusų, bet ir nuo lėtinių ligų, yra įmanomas ženklus pokytis sveikatai. Kaip? Aprūpinant savo organizmą biologiškai aktyviomis maistinėmis medžiagomis.

Taigi, į ką reikia atkreipti dėmesį ir kas turėtų atsidurti mūsų dėmesio centre?

Mityba

Ne prielaida, o mokslo įrodytas faktas, kad  imuniteto keitimas sąlygojamas maistinėmis medžiagomis. Imuninei sistemai tinkamai funkcionuoti reikalingi tam tikri maistiniai komponentai.

Žmogaus mityba yra sudėtingas daugelio maistinių medžiagų rinkinys, nuo kurio priklauso imuniteto atsakas. Kas tie komponentai? Kokios sąlygos reikalingos optimaliai sveikatai palaikyti?

  • Gerieji riebalai iš riebios žuvies, pilno grūdo produktų, sėklų, riešutų.  Kodė?  Iš šių produktų gauname pakankamai gerųjų riebalų ir… mūsų organizme pradeda veikti priešuždegiminės medžiagos. Puiku!
  • Pakankamas kiekis vandens, nes vanduo yra TIRPIKLIS! Tuo viskas pasakyta.
  • Streso eliminavimas, NES ilgalaikis stresas silpnina imutitetą.
  • Kokybiškas poilsis ir miegas. Čia viskas aišku.
  • Judėjimas gryname ore, svorio kontrolė. Tikiuosi aišku:)
  • Sudėtingiausia dalis, kuri turėjo būti įrašyta nr. 1, tačiau nekilo ranka, nes visas rašinys skamba lyg būtų pilnas keiksmažodžių.  TAČIAU privalu žinoti  kriterijus, kuriuo vertinama maisto kokybė sveikatos požiūriu: tai yra funkcinės imunitetą veikiančios medžiagos, tokios kaip resveratrolis, polifenoliai, flavonoidai, sulforofanas, omega 3, karotenoidai  ir kt. Nori nenori su šiais terminais yra laikas susipažinti:)
  • Saugi tausojanti buitinė chemija ir kūno priežiūros priemonės.  Verta atkreipti dėmesį į taip uoliai perkamus dezinfektantus, kurių neretas onkologinių susirgimų skatintojas. 

Imuniteto keitimas sąlygojamas maistinėmis medžiagomis

Be tinkamos mitybos imuninė sistema yra aiškiai apiplėšta komponentais, reikalingų veiksmingam imuniniam atsakui sukurti. Žmogaus mitybos trūkumo sindromas pasireiškia daugelio maistinių medžiagų deficitu. Laboratorinių gyvūnų stebėjimas parodo, kad vieno mitybos elemento netekimas patvirtina svarbų vitaminų, mineralų ir mikroelementų vaidmens trūkumą palaikant imunokompetenciją. Tai vitaminas A, beta karotinas, folio rūgštis, vitaminas B6, vitaminas B12, vitaminas C, vitaminas E, riboflavinas, geležis, cinkas ir selenas (Grimble, 1997; Chandra, 2002). Pridedant trūkstamas maistines medžiagas prie mitybos įmanoma atkurti imuninę funkciją ir atsparumą infekcijai.

Pavyzdžiui, antioksidantų maistinės medžiagos atlieka svarbų vaidmenį palaikant antioksidantų / oksidantų pusiausvyrą imuninėse ląstelėse ir apsaugant jas nuo oksidacinio streso ir išsaugant jų tinkamą funkciją (Victor & de la Fuente, 2002).

Imuninė sistema bet tinkamos mitybos yra  aiškiai apvogta ir nualinta be komponentų, reikalingų veiksmingam imuniniam atsakui sukurti.

Labai dažnai žmonės panikuoja, nes neuri jokių priemonių ir resursų kaip susidoroti su tam tikra situacija. Supraskime, kad baimė, kurią patiriame (ir pasiliekame) tik blogina situaciją, alindama mūsų imuninę sistemą. Įtampos  būsenoje išsiskiria streso hormonai , kurie laiko organizmą parengtyje: kovoti, sustigti  ar bėgi. Ši įtampos būsena pareikalauja nemažai resursų iš imuninės sistemos.

 TODĖL

Rengiantis viruso protrūkiui reikia pirkti ne miltus, o visą dėmesį sutelkti į organizmo resursus, kurie būtent ir sugebės parengti Jūsų organizmą imuniniam atsakui.  P. Holfford tvirtina, kad „kai tik jūs suvokiate, kad imuninė sistema sugeba per minute pagaminti milijoną specifinių antikūnių ir atpažinti bei nukenksminti milijardą  skirtingų įsiveržėlių (antigenų), tokia strategija  ir pradedi naudotis.“  

VADINASI 

Tik nuo imuninės sistemos priklauso ar turėsime gerybinę krūties adenomą ar vėžį, tik nuo mūsų organizmo gebėjimo kontroliuoti situaciją, priklauso ar tik „blogai virškina“ ar galuojamės vėmimu keletą dienų (J.Bowden).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *