Biopsichosocialinis požiūris

Biopsichosocialinio modelio koncepcija, nagrinėjanti žmogaus ligos kilmę, apibrėžiama jungiant psichologinius, socialinius ir biologinius veiksnius į visumą.

Šiam modeliui yra gana sunku įsitvirtinti, kadangi medicinoje stiprias pozicijas yra užėmęs biomedicininis modelis, kuriss fokusuojasi tik į biologinius (somatinius) procesus ir ignoruoja individo elgesio ir psichologinius aspektus (Engel, 1977). Tokiu būdu medicina gydo pacientą kaip pasyvų objektą (daiktą), o ne „visą“ žmogų (asmenį).

Iš tiesų, dalis ligų yra susijusios su žmogaus gyvenimo būdu,  jo santykiu su visuomene, netgi su pačiu savimi, todėl esamas biomedicininis modelis, turi nemažai trūkumų nustatant ligą sukeliančias priežastis ir apsiribojant simptomų malšinimu.

Tačiau negaluojantis žmogus bei jo kūnas nėra izoliuotas konteineris, bet jis yra atviras ir susietas su jį supančiu pasauliu. Žmogau kūnas yra atviras socialinei įtakai – kultūrai (vertybės, praktikos, tikėjimas), socialinei struktūrai (socialinė interakcija, socialinė organizacija, elgesys, socialinė padėtis, vaidmenys, lytis, klasė), tarpasmeniniams santykiams ir VISA TAI įtakoja patį žmogų.

Todėl bandant suvokti patį negalavimo fenomeną bei jo priežastis svarbu akcentuoti ne tik  fiziologinius sutrikimus, bet ir subjektyviu negalavimu besiskundžiančio žmogaus elgesį, emocijas, tikėjimą, įveikos strategijas bei kultūrą ar socialinę terpę, kurioje žmogaus negalavimas yra kuriamas arba  gydomas.

Aš kviečiu bendradarbiauti, remiantis būtent biopsichosocialinio modelio koncepcija ir atrandant pirmiausia psichologines ligos ir somatikos priežastis. Kviečiu bendradarbiauti nagrinėjant savo elgseną, sukuriančią ligą, tuo pačiu atsižvelgiant į biologinę organizmo savireguliaciją, kurią pažeidus organizmo sistemos ir funkcijos yra išbalansuojamos.

Mano asmeninė praktika sveikatos konsultavimo darbe įrodo puikius rezultatus, kuomet pasitelkus sąmoningumą, prisiėmus atsakomybę už savo sveikatą ir susidarius savo sveikatos planą, pasiekiama įspūdingų rezultatų.

Kviečiu rezervuoti savo susitikimo laiką: [email protected], arba+ 370 685 25563.

Konsultuoju taip pat ir vaizdo skambučiais. Susisiek Tau patogia programa: per Skype, Whats App Messenger, Messenger, Viber. Dėl laiko derinamės [email protected] Linkėjimai, Nida:)