Biopsichosocialinis požiūris

Biopsichosocialinio modelio koncepcija, nagrinėjanti žmogaus ligos kilmę, apibrėžiama jungiant psichologinius, socialinius ir biologinius veiksnius į visumą.

Šiam modeliui yra gana sunku įsitvirtinti, kadangi medicinoje stiprias pozicijas yra užėmęs biomedicininis modelis, kuris fokusuojasi tik į biologinius (somatinius) procesus ir ignoruoja individo elgesio bei psichologinius aspektus (Engel, 1977). Tokiu būdu medicina gydo pacientą kaip pasyvų objektą (daiktą), o ne „visą“ žmogų (asmenį).

Iš tiesų, dalis ligų yra susijusios su žmogaus gyvenimo būdu,  jo santykiu su visuomene bei jos įpročiais, netgi su pačiu savimi, todėl esamas biomedicininis modelis, turi nemažai trūkumų nustatant ligą sukeliančias priežastis ir apsiriboja simptomų malšinimu.

Kaip žinome, žmogau kūnas yra atviras socialinei įtakai – kultūrai (vertybėms, praktikoms, tikėjimui), socialinei struktūrai (socialinei interakcijai, socialinei organizacijai, elgesiui, socialinei padėčiai, vaidmenims, lyčiai, klasei), tarpasmeniniams santykiams ir VISA TAI įtakoja patį žmogų. Negaluojantis žmogus nėra izoliuotas konteineris, bet atviras ir susietas su jį supančiu pasauliu. Todėl bandant suvokti patį negalavimo fenomeną bei jo priežastis, svarbu akcentuoti ne tik  fiziologinius sutrikimus, bet ir subjektyviu negalavimu besiskundžiančio žmogaus elgesį, emocijas, tikėjimą, įveikos strategijas bei kultūrą ar socialinę terpę, kurioje žmogaus negalavimas yra kuriamas arba gydomas.

Mano asmeninė praktika sveikatos konsultavimo darbe įrodo puikius rezultatus, kuomet pasitelkus sąmoningumą, prisiėmus atsakomybę už savo sveikatą ir susidarius savo sveikatos planą, pasiekiama įspūdingų rezultatų.

Todėl kviečiu bendradarbiauti, remiantis būtent biopsichosocialinio modelio koncepcija ir atrasti pirmiausia psichologines ligos bei somatikos priežastis. Kviečiu bendradarbiauti atsižvelgiant į biologinę organizmo savireguliaciją, kurią pažeidus organizmo sistemos ir funkcijos yra išbalansuojamos ir suprasti savo elgseną, sukuriančią ligą. 

Kviečiu rezervuoti savo susitikimo laiką: [email protected], arba+ 370 685 25563.

Konsultuoju taip pat ir vaizdo skambučiais. Susisiek Tau patogia programa: per Skype, Whats App Messenger, Messenger, Viber. Dėl laiko derinamės [email protected] Linkėjimai, Nida:)